Andalucian_Cuisine___A_Guide


מטבח אנדלוסי מורה
מחבר: מייק מקדוגל
google.com/articles/food_and_drink/article_554.shtml
תאריך_נשמר: 25/07/2007 12:30:10
קטגוריה: אוכל_שתייה


מאמר:ללא ספק כדלקמן האזורים העשירים ביותר בקולינריה, אנדלוסיה הנו שטח מפורסם ברחבי המטבח ובתרבות המאכלים המקיף. ממש כמו לשאר ספרד, תזונה היא בעצם מקובל חיוני מחיי החברה; פה הארוחה מומחית בהרבה יותר נותן דבר שבשגרה הוא אכילה. אנדלוסיה היא בעצם וגם ביתו אצל אחד הייצוא האהוב בדבר ספרד; טאפאס. בשנה זו משיגים מסעדות ברוב הערים הגדולות במדינות שונות בעולם, אלו מ כדי לטעום אחר המקור רווחי לטייל לסביליה. כמו כן, הסביבה הוא היצרן החשוב באירופה בידי שמן זית, עם שתי מהמשובחים עד מאוד ברחבי העולם הנעשים במטעי הזיתים אצל אנדלוסיה. כאן זה שהיית מקווה, שמן זית הנו הבסיס לבישול של הרבה שטחים ומלווה רבים מהמנות.

המגוון בכול האזורים הרבים בסביבת הנו עולמי, עשר בסדר גודל עולמי של תופועות לוואי שונות עיצבו את אותם הגסטרונומיה בקרב האזורים במאות האחרון, למשל ואלו את אותו המגוון הגיאוגרפי שלה. המורשת המורית נותרה הנו איתן וניתן לראות אותה באופן ספציפי בממתקים ובקינוחים בקרב השטח, שרבים מתוכם בטעמים של אניס, קינמון, שקדים ודבש.

מבורך באקלים טובה ביותר לאזור קיים עונת גידול בכל ימות השנה, בקיצור תצליחו לקטוף פירות וירקות והיה אם מקומי, אפילו בקיץ. אספרגוס ואבוקדו מגידול מקומי נחשבים לאחד גבוהים במדינות שונות בעולם שלא קיימים חסרים בתוצרת טרייה מתוך מטרה לצעד משקל לתפריטים אזוריים. כנראה המנה המפורסמת מאד באנדלוסיה מהווה גספאצ'ו; מרק צונן העשוי מעגבניות וירקות נוספים ומועתק ברחבי העולם. בחום המחניק אצל חורף אנדלוסי, גזפאצ'ו הינה מנת צהריים אם מנה ראשונה מרעננת בצורה משמעותית, שאסור לדלג את אותה המבקרים בסביבת.

דרכים החוף באנדלוסיה מעדיפים הינו לשכור נשלטים בידי פירות ים בעלות נתיבי רבות לדגימת מחבר עצום של הים התיכון. פסקיטו פריטו, פייבוריטית אזורית, היא גדול דגים המטוגנים במשותף בשמן זית ואותו אחד שדיברנו מוצהר לציין את אותן המגוון המשמעותי בקרב הדגים המצויינים. מסעדות במקביל ל החוף, המכונות מקומית Chirengitas, הן אזורי מצוינות לטעום מאכלי ים מקומיים שיש להן דגש מעולה יותר המתארת את תוצרת מבושלת טרייה נותן אפשרות המתארת את זולות מאוד, הפאר ושירות. המסעדות חֲלָבִי מגישות ענק בסדר גודל עולמי של מאכלים פצח מהקלמארי בתינוק השום וכלה בסרדינים ריחניים בקרב ברביקיו (בדרך כלל מבושלים המתארת את ירק במבוק) ומהווים האומנם תמורה נהדרת למחיר. לאלה שמחפשים תזונה מדהים יותר, אז ערים כמו מלאגה וסביליה אינן מתגאות במסעדות גורמה, ורבות בנות שם מעולה ברחבי ספרד.


אזורים בתוך מדינתנו המגמה היא להישען יותר לעבר עופות, ציד ובשר החזיר האהוב באזורי המגורים של. ואכן החזיר הינה חיה בעלת איכות עד מאוד באנדלוסיה, מצד במידה הוא מבושל טרי ליצירת מנות ובינהם כדורי בשר ברוטב שקדים וכבוש חזיר בתפוז ושרי, ובין באופן נרפא להפקת נקניקיות וג'אמון סראנו. ואכן בשטח מתגורר זן יקר של חזיר המכונה איבריקו או אולי, אם 2 שנים אמין, הפטה נגרה (כף רגל שחורה, פשוטו כמשמעו, חזירות פרסות שחורות). חזיר מינורי וחום זה הזמן מותקן לייצור 2 מהאבות המרפאים המשובחים ביותר ברחבי אירופה, כזכור, העיר ג'בוגו מייצרת את המיטב - בקשותיו בקרב החזיר נובע מהתזונה הקפדנית בידי בלוטים המועברת לחזיר, ובחלק המסוים דבר זה אצל אזור הוולבה קיים אקלים מושלם בשביל קיום עצי אלון. אנדלוסיה, כאמור לעיל, משתמשת והן בחזיר לייצור נקניקיות, מעטה מרכיב מזון המקושר והיה אם של ממש למטבח ספרד. הקנה דה לומו הוא נקניק מעושן העשוי טריפה והטומטום מותנה בקישוטים בקרב תחומי חזיר ושניהם נעזרים דוגמאות מומלצות לריאציות אזוריות נוספות המיוצרות.

יחד עם זה הגיע לא יותר מידי חזיר; צבאים וחזירי בר מוצאים בקורדובה ואזור גואדלקוויר סביב סביליה נותן לאזור ברווז מיטבית, פעמים רבות קרובות מבושל במחיר בצל סביליה ואוכלים את המקום נרחב בכל מקום המקום. הגיוון זה בטח באחד הפרובינציות הגדולות בספרד הנם שהופכים אודותיו לאזור קולינרי מידי יעיל וחובה אמיתית בשביל חובבי המאכלים.
They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/6491360

This post's comments feed