השנים זאת מאפשרת להחזיר למצב הקודם את אותה גופנו, אך זוהי לא מאפשרת לשלוט במוחנו.

הבמאי אמציה האיתן שלח לנו השבוע את אותן הסיפור השני, לצורך יום שלם העצמאות:

הינו יצא באמצע חודש אייר תש"ח, 5 ימים לצורך קום מדינת ישראל. בשעה איכותית הוקם סניף דואר עברי אקדמי בשכונה ירושלים. זאב פליקס, אזרח ואזרח ירושלים, ניהל באותם זמן אחר המדור תמלול ראיונות . הוא התרגש מהמאורע ההיסטורי, והרגיש צורך להזמין משלוח מכתב ולהשתמש בשירותי הדואר האפשרי. מכיוון שלא נהיה לדירה מאוד צורך מעשי טבעית במשלוח מכתב, נולד החליט פשוט למסור את אותה המכתב לבנו יהודה. יהודה היווה בן 8, והתגורר כמובן בעזרת המבוגרים, אבל מהו משנה. פליקס ניגש לתוך סוכנות הדואר החדשה וקנה מעטפה.


מכיוון שמדינת ישראל תקום אך לעומת 8 שעות, הבול הודפס בעזרת הקרן הקיימת לישראל. תוכנת תמלול בעברית הבול נהיה מיל ארץ־ישראלי, הציור שלו נהיה ברור השייך ארץ ישראל, והכותרת אודות הבול הייתה – "מדינת היהודים". ובזאת תוכנן במכתב: "יהודה'לה המאמיר. ביממה הראשון מטעם משלוח דואר יהודי מירושלים, הייתי משגר לכל מי שמעוניין את אותה המכתב הזה למזכרת. מחירון תמלול לחילופין ירצה שמו, כל אחד תגדל שבה העברית החופשית! שלום לכם בעל מימדים לנו מאביך, זאב. תקריא את המכתב גם כן לחנה'לה ותשמור עלהמעטפה, אבא".

האיחול ששייך ל זאב התגשם בדירות מיד לאחר מספר עת. בן־גוריון הכריז לגבי בניית מדינת ישראל ויהודה הצעיר זה גדל לחלוטין ימיו במדינה העברית החופשית. יהודה הולך וגדל והפך לרב ד"ר יהודה פליקס, שהיה שליח בני עקיבא בטורונטו, ראש ישיבת נחלים, וכמו כן ייסד את כל המכללה האקדמית אורות מדינת ישראל ועמד בראשה המון שנים. בתחנות מגוונות לאורך הצורה הוא למעשה מוציא מכיסו את אותו המכתב זה בהחלט מאביו ז"ל, מכתב שנותן פרופורציה עבור כל קורותינו.

הסופר הבריטי ק"ס לואיס מפורסם בעיקר כיוון סדרת הספרים "דברי ימי נרניה" (ובפרט מעצב השיער "האריה, המכשפה וארון הבגדים"). לקראת 72 שנה נכתב ע"י עיתון אחר לגמרי, בנושא הפחד ששיתק אז את כל האנושות – תחילת העידן האטומי. החליפו את אותן המילים "פצצת אטום" ב"וירוס קורונה", ותקשיבו למסר:


"אנשים שואלים: הדבר נחיה בעידן אטומי? הייתי מתפתה לענות: כגון שהייתם חיי אדם במאה ה־16 כשהמגפה פקדה את אותה תל אביב על כל שנה, או שמא למשל שהייתם פועלים בעידן ויקינגי שבו נערכו פשיטות מסקנדינביה והיו יכולים לגזום את אותה גרונכם במרבית לילה, או הינו, למשל אנו כבר פעילות בעידן הסרטן, עידן התרחשויות בלתי צפויות הרכבת, עידן התרחשויות בלתי צפויות השיטות. כלומר, אל תגזימו בחידוש שבמצבנו.

"הפעולה העיקרית שקיימים לנקוט זוהי להתגבש בעלי. חברת תמלול הקלטות שמא כולנו נושמד על ידי פצצה אטומית, תנו לפצצה היא בשאר אזורי בעיה לחפש אחרי את הצרכנים יעשו נתונים נהוגים ואנושיים: להתפלל, לחפש עבודה, להדריך וללמד, לעיין ב, להאזין למוזיקה, לחפוף את אותן הקטנים, לשחק טניס, לשוחח יחד חברינו - אינה מצטופפים נקרא במקביל ל הינו כמו למשל כבשים מפוחדים וחושבים על פצצות. זאת מחוייבת לפרק את אותם גופנו (גם מיקרוב יבצע זאת), אולם זו גם אינן צריכה לשלוט במוחנו".


בתוך הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות".


They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/8465511

This post's comments feed