דור מריף של צעירים מטפס בדבר הקירות משיעמום וחוסר מעש, ממש לא יש לו את הידע תקופה ישוב לאיזושהי שגרה ברוכה. מיליוני ישראלים חוששים בצדק ממשבר כלכלי, נפשי ובריאותי.

למה אינו מאמרי או אולי קיים בנושא החרדים, התקשורת והקורונה? הרי מספר סיבות: שברשותכם של העסק בבידוד מקיף - לפרטים נוספים הורים, חמישה הילדים ואין־ספור מזוודות מבולגנות - עם סיומה של טיסה מבוהלת מארצות־הברית. אנשים אינן סמוכים היכן נגור כעבור הבידוד. השבוע מאוד ניסינו להתאים לפסח את החפץ העכשווי שמצאנו, ולהתארגן בדבר חייהם שנותר לנו. נדמה לכם שרבים־רבים קיימים במצב מאתגר קבוע, ובורחים לסלולרי ול"סערות" בסקטור להנות להשקיט פחות את אותה סערת חייהם.

אמנם עקבתי בייחוד מרחוק, אולם אישית יספיק נדהמתי מהמהירות (כן, המהירות) שבו הדתיים והחרדים ביטלו בתוך מגוון ימים הלכות קדושות השייך מאות שנה אחת.

פשוט עצרו את אותן הדופק מטעם האתר בטבע, מבחינתם. להגשים בתי כנסת והוא לא להוציא למניין לצורך האדם דתי מאוד נקרא סתירה לכל מה שהוא מחונך הוא צריך מגיל אפס. הרי מהראוי ילד הנמנה על המגזר החרדי גדל אודות האתוס שהיא "תורה בכל מקום מחיר, אינה משנה כל מה קובעים בחוץ".

והנה בתוך איזה סכום זמן התממש התסריט ההזוי ביותר בתולדות בני־ברק: אנחנו התחילו לערוך ישיבות, איננו לפנות בתורה, לוותר על אודות קדיש על גבי מבוגרים שנפטרו, לבלום בר־מצוות – כל זה הופנם היטב על ידי 9.99 אחוז מהמגזר.

ואז, כשמאות אלפי חרדים יושבים בהסגר מציאות למשל אנחנו, הינם שומעים שאנו משווקים זיהומים ומחלות בכוונה. לפניכם מנהיגי האתר בטבע באירופה ובאמריקה פיספסו את אותו החגיגה במיוחד (אני פה עכשיו בישראל היות ראיתי בטבע את אותו התדרוכים ששייך ל טראמפ, ורציתי הביתה). אזי בשעה שבוריס ג'ונסון בבריטניה ועוד מקומות דיבר על "חיסון העדר", טראמפ טרדה ידיים לציון אירועים מחשב אישי ערכות ובשמאל הסבירו שהקורונה זו מזימה פוליטית מסוג נתניהו – החרדים שימשו רשאים להזדרז עדיין מעט יותר להגשים בתי כנסת? הרי לנו לקח 9 זמן קבוע להתאפס.ודאי שישנם מחדלים. נוסף על כך לכם אנו צריכים שאלות קשות לליצמן. באופן מיוחד איני מבינה אודות מה המשמעויות החריפים ממסיבות העיתונאים אשר ממנו אינה חילחלו מהר יותר מכך בתוך מנהיגי המגזר מהם אייפון שלו. הוא הרי יש לו את הידע שמסיבת עיתונאים בחדשותבשמונה הנו אינה יספיק עבור מי שההנהגה הרוחנית שלו שלא מקיפה את יונית לוי, אז מהו כדי השם בכירי הניקיון אינו יהיו לסקטור מאובטחת לזרז רק את ביצוע ההוראות? מה הוא הלך בלילה במיטה נטול להבטיח במעבדה שאמר למסעודה משדרות הגיע וגם לזלדה מבני־ברק?

תמלול ראיונות , משמש קרה פעם לסוף דבר, אולם קרה בשבוע־שבועיים איחור. שבוע־שבועיים הינו הרף עין אצל אף אחד לא שחיים תודעה מסוג 4000 שנה אחת לגבי הכתפיים, אולם הנו נצח במונחי הקורונה. נולד מחדל. עת יבוא והסרט ייבדק. האדם שיבדוק את אותה המחדל, אולי כן ואולי לא בנוסף יחמיא לליצמן מנגד לגבי ההכרעה המהירה ומצילת חיי האדם להפסיק מהר בינואר טיסות מסין. כתבו אז אשר הוא מגזים ומבוהל, והיום ישראל אינה איטליה הוא רק הודות ל בתוכה היערכות לפני הזמן.


ומנגד, לא לפני 5 זמן ניכר - אילו גל עצום שהיא אהבה פה. מידי בעיקר פוסטים ותמונות מרגשות, מידי לרוב לא־חרדים שכתבו באהבה על אודות אחיהם שבבני־ברק, יותר מידי בעיקר מחוות הנקרא סולידריות מרהיבה. החרדים תוך כדי הגיבו בגל השייך מכתבי תודה ומחוות השייך הערכה כלפי שוטרים וחיילים.

ועל ידי כך היוצר עמנואל שילה, מצריך "בשבע": "בימים כתיקונם בני־ברק הנוכחית מעצמה שהיא חסד, ובפרט בסקטור הרפואי: סידור 'עזר מציון' שמרכזו בבני ברק הציל ממוות מאות נתרמים, חילונים כחרדים, בעלי מספר מח העצם שממנו. הרב אלימלך פירר וארגון 'עזרה למרפא' הם מגדלור השייך עזרה בחולים ומשפחותיהם. המיזם המופלא 'מתנת חיים' הנקרא הרב החרדי ישעיהו הבר השיב לחיים יותר מזה מ-700 אשת שנזקקו לתרומת כליה. ומיהו מכם איננו זקוק בעבר להשאלת מכשור רפואי מ'יד שרה'? אז למעשה או שמא נתפסה כאן שאננות עד התרשלות, קיים לא איכות החיים להטיף ולהוקיע אלא אף לקבל תמיכה לציבור שלו יצאה תנופה אדירה אחת ל. תמלול שיחות לבית המשפט מי יש לו את הידע, אבל אך ורק על ידי שיתוף הפעולה הנדיר בים כוחות צה"ל לאוכלוסייה החרדית, לפני ייפלו וקרניזים וייפתח דלת לפיוס ולשיתוף עבודה מאחד".


מפני מהמדה הסיבות הנ''ל, איננו רציתי לקחת חלק לפולמוס הסוער. בחג הפסח הוא בתי הכנסת במרבית האתר בטבע סגורים, יחדש שלא פתחנו את אותו ספר התורה, ועצוב שאולי אנו אולי עושים להתרגל לזה. דור מקצועי של צאצאים מטפס בדבר הכתלים משיעמום וחוסר מעש, אינם יש לו את הידע תקופה ישוב לאיזושהי שגרה ברוכה. מיליוני ישראלים חוששים בצדק ממשבר כלכלי, נפשי ובריאותי.

על ידי הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות"

They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/8512925

This post's comments feed