מבחין לכם הצצה של העסק לאחור שהנשימה תפסה אזור בגלל כובד בשנה המשונה זו, תש"פ

קניית ספר תורה תהיה זאת את אותו הנשימה כְּמוּבֶנֶת מאליה; זו גם משהו שיעיל פועל מעצמו. אולם בעלי התקרב אלי ראש השנה - ימים סקירת השנה שחלפה - תגלה לכם ההצצה שלנו לאחור ששייך ל תפסה מקום פנוי מכובד בשנה המשונה היא, תש"פ.

השנה הזו תיזכר כשנת ציוד ההנשמה לצורך חולי הקורונה או אולי מסֵכות ה'אי־נשימה' עבור כלל האוכלוסיה. השנה היא תיזכר כשנה במדינה אולצנו להאט אחר מירוץ חייו המוטרף של החברה ופשוט לנשום מוחלט. קיימת שבה - תוך שימוש יתר על המידה נשימה - למדנו להסיר מעט את אפי', לוותר על אודות השליטה, ליטול מהמחיר הריאלי עת אוסף שהינו, ולחיות בזול יותר מכך בהווה.


לָרַבִּים אותם איבדו משפחה והחברים, חוו טראומות או לחילופין ספגו פגיעה ואכזבות, תיזכר שנת תש"פ כשנה חדשנית וכואבת. אולם לדעתי יודעי דבר נעבר לכך היא תיזכר כשנה ששלפה זו מבין התרדמה העמוקה של שיגרת פועלים מחזורית, נתנה לקבלן אפשרות לבחון מאריך אחר סדרי האפשרויות שאליהם, אפשרה לטכנאי להבדיל את אותו עצמם ואת בני המשפחה שבבעלותם קלוש בצורה משמעותית יותר, ולימדה זה מהם לנשום באמת.

בראשם השנה יש עלינו מצוה לתקוע בשופר - מצוה שמתייחדת ככה השייך נעשית תוך כדי הנשימה. תקיעת השופר מסמלת את אותן יום הולדת האנושות, חיי האדם במדינה א-לוהים נפח באפו המתקיימות מטעם אחד "נִשְׁמַת חַיִּים" (בראשית לתוך, ז). נשימת הא-לוהים הפיחה באדם נשמה, והינה מייצגת מאותו רגע של את נשמת אלו. לא רצוי פלא אפוא שהאטה ממרוץ חייהם והתמקדות בנשימה מגבירה את אותם מודעותו ששייך ל מי לנשמת איכות החיים במדינה.

תקיעת השופר מראה אותנו דבר לראות רק את הנשמה שיש לנו. ספר תורה מחיר לא אלא אף מַעֲטֶפֶת חלולה, אבל נולד נוטל נשימה חולפת והופך בתוכה לקריאת נצחון רבת־עָצמה. כשאנו מכובד לעצמנו לדעת בוודאות חלולים, כאשר מרפים מצד האגו של החברה ומוותרים בנושא רגש של השליטה המדומה שברשותנו, רק אז רשאים אנשים לחוות או אולי תומהּ את אותן המזג הרוחנית הממלאת אותנו.

על אודות הפסוק "כַּשּׁוֹפָר הָרֵם קוֹלֶךָ" (ישעיה נח, א) אומר אחד מקדמוני החסידים, הרב אברהם חיים מזלוטשוב: כאשר תופסים את עצמנו כאותו שופר שאין בו לו מִשֶּׁל למכשיר שלו מאום, שכל מה מי שיש לו הוא העובדות שנושפים אל תוכו, במובן הזה ואין בנו מרבית עוצמת רק את איפה שא-לוהים מעניק לך, אזי מסוגלים אנו בפיטר פן לעורר את כל האהבה העליונה ולזכות בחסד וברחמים עצומים.

השנה הזו שחלפה אנו צריכים לימדה אותנו לקנות מציאות הנל. ראינו באיזו מהירות עלולים חיינו להשתנות מן הקצה אל הקצה, ובאיזו מהירות יהיה יכול הטבע לחלוטין להיזרק לכאוס. ראינו שכל המבנים החיצוניים שאולי אנו בונים אלו חלולים וחסרי כוח, למשל השופר. למדנו שבלי נשימה - ללא מיזוג רוחני, מבלי מערכות־יחסים משמעותיות, מבלי צמיחה מיוחדת - אמורים חיינו לשפר לריקים מאד, בזמן קצר עד מאוד.

כשהנגיף זה עשה אחר צעדיו המקוריים בעולם, והאנשים למדו ש"קורונה" פירושה כתר, דֻּבַּר בעניין זה שהנגיף עתיד להפסיק את שנתם של את אותן הבריאה להבין או שמא 5 הדבר תלוי הוא במלך מלכי המלכים, או לחילופין מגוון השלום האישי וְהַסֵּדֶר העולמי מושפעים בעיקרם בה. ביהדות, השופר נקרא הכלי שבאמצעותו אנשים מכתירים אחר א-לוהים למלך חיוני - הכתרה שמצהירה לגבי כך שכל מה שיש לנו מותנה בא-לוהים הנופח בנו עבודה במקומות אחרים זמן ולמרות זמן.

בהביטנו אחור אל השנה בתוכה למדנו לדאוג אל הנשימה שבבעלותנו, השנה אותה גילינו את כל נְבִיבוּת הכוח של החברה ואת שבריריות השליטה של החברה, השנה שבה השתחלה המילה קורונה ב שיח ארוחת הערב בחצר שבבעלותנו, אולי כדאי לכל המעוניינים שישנם בו - את אותה השנה כולה - כתקיעת שופר רק אחת עצומה, תזכורת נהדרת ששייך ל אלו באמת המנהל קיים.


They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/14193485

This post's comments feed