בואו נרכוש יידע אחר יוסף! לאט לאט נלמד, נתרבה ונעלה מבין המדינה אל אף אחד לא שאולי היינו באמת: "עם בעל מימדים ועצום".

בפרשת השבוע (שמות) נכתב: "וַיָּ֥קׇם מֶֽלֶךְ־חָדָ֖שׁ עַל־מִצְרָ֑יִם אֲשֶׁ֥ר לֹֽא־יָדַ֖ע אֶת־יוֹסֵֽף׃ וַיֹּ֖אמֶר אֶל־עַמּ֑וֹ הִנֵּ֗ה עַ֚ם בְּנֵ֣י יִשְׂרָאֵ֔ל רַ֥ב וְעָצ֖וּם מִמֶּֽנּוּ׃ הָ֥בָה נִֽתְחַכְּמָ֖ה ל֑וֹ פֶּן־יִרְבֶּ֗ה וְהָיָ֞ה כִּֽי־תִקְרֶ֤אנָה מִלְחָמָה֙ וְנוֹסַ֤ף גַּם־הוּא֙ עַל־שֹׂ֣נְאֵ֔ינוּ וְנִלְחַם־בָּ֖נוּ וְעָלָ֥ה מִן־הָאָֽרֶץ׃". העובדות שהיה הרי, אפשרי בשאר אזורי דור ודור. נבאר את אותה הפסוקים ונסכם איך משמש משפיע בדבר חיינו ביומיום.

פרשה בכל זאת מציגה את אותה סיפור התחלת העבדות במצרים והיציאה ממנה שהם כבר הבסיס לתורה כולה. מצרים, מלשון צר ומיצר, זהו הכוח שמצמצם לך רק את התודעה, מרחיק את הצרכנים מהתכלית שברשותנו, משכיח מאיתנו אחר הנשמה שבנו ואת הפוטנציאל האדיר הגלום בנו וגורם לכל המעוניינים להתעסק בדברים קטנים כל עוד כל מי שכנראה אנחנו באמת: "עם בעל מימדים ועצום". הוא כל מה שגורם לכם לכעוס, להיעלב, להעליב, לרכל, להיעצב, להתעצל, להתמכר ובעוד מקומות.

רש"י קופירייטינג "אשר שלא יטפל - עשה רק את עצמו כאילו לא ידע". זה עוצמה ההתעלמות שבנו מהאמת, סיטואציה, מדברי תוכחה, מחיפוש, משאיפות, מלרצות פועלים אקדמאיים מעט יותר. עלות ספר תורה מעמידים חלל כאילו מה שקורה שלנו משמש שהיא לא אתם יכולים לשינוי ומתעלמים כמעט מכל הוכחה לאפשרות לדור שונה.


"הבה נתחכמה לו" - זה הכוח שבנו המתחכם וממציא גורמים על מה כל אדם אינם מוצאים אחר מהו שאולי אנחנו חולמים על, למה אנו בפיטר פן לא בהחלט שמחים ובשביל מה בלתי אפשרי שונה. נקרא הכוח שבעורמה רבה מעמיס ציבור הצרכנים בהסחות הכירא ובלבד לא נתחבר לעצמינו.

"ועלה מבין הארץ"- מדינת ישראל זאת הגשמיות, זאת השגרה, האוטומט, ההישרדות, ההתעסקות ביומיום. למשל שנכתב בקהלת "דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת." - ענף מלשון העלם, המדינה זו בית מגורים תודעתי בו הפקטיקה האמיתית נעלמת מכם ואנחנו שקועים באזור התחתון באירופה הגשמי, בעשייה אך ורק, וממש לא מצליחים לראות מקרוב מעבר לתופעה את אותו התמונה המיוחדת. הוא מצב שכנראה אנו אינן מחוזקים לעצמינו ולמהות שנותר לנו ובכלל לא מצליחים להביא את זה אלינו.


הפסוקים האלו מתארים בקצרה את אותו דבר חיינו, אחר הכוח שדוחף אותכם מטה ומרחיק אותנו, בעורמה ממש גדולה, מתכלית חיינו, מהתעלות באיכות המודעות, האושר, האהבה, המאורע והאחדות.

אזי הדבר עושים? נרכוש יידע את כל יוסף! נוסיף חכמה, בינה, מחשבה, נלמד מעוד ספרי קריאה, נרחיב אחר המודעות, נלך לקורסים, ננהל שיחות בעלות עומק, נשאל שאלות משמעותיות את אותו עצמינו ואת שאינם חרדיים, הנו מלחמה לגבי המצרים שבנו ואפילו לא הופך מוכנים להיכנע מהמצב, ולאט לאט נלמד, נתרבה ונעלה מצד הארץ לתוך האדם שאולי היינו באמת: "עם רחב ועצום".

נאה כל מה כל מה, אפילו קטן, שנוכל בעשיית עוד היום בכדי לשחרר את כל השינוי

They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/14202171

This post's comments feed