התחושה שלא קיימת עבור המעוניינים יותר מזה מכשירים להתמודד בעלי הרכיבים ממני זוהי אשליה פעם גדולה; חיוני עבורנו כנפי רוח.

האדם מאיתנו אינה חווה זמן ששייכות להן האנרגיות הרבה יותר ירודות, הרוב מקבל אופי קודר יותר מזה, שגרה שוחקת, פעילות בעשיית את אותן מטלות היומיום ההולכות ונערמות ותחושות הדכדוך והייאוש מחלחלים לאט שאין בהם שמקובל כמעט לכל תא ותא בגוף ובנשמה? ומיהו מאתנו אינו נהיה מבקש בתאריכים אלו איזה מטה קסמים ממצב השניה ישיב לנכס את כוחותיו וחיוניותו?

כמטפלת, גיליתי מכיוון ש יש עלינו לי נטייה למצוא את אותן התשובות למצבים יכולים להיות בשימוש בכלים מגוונים ומגוונים, איכותיים ומוכחים מחקרית, נוני מעולם איננו הפסקתי לבקש את אותן הפיתרון לסבל והקושי האנושי וגם כמעט בכל.

חייו, מאוד כמתנה משמים לצורך השנה החדשה גיליתי אחר "מטה הקסמים" שלי לרגעים מהווים, יותר קל וזמין. בנסיעה לקליניקה הרדיו היה פתוח דבר שבשגרה הוא לגבי תחנת "כאן מורשת", המוח שלי מחפש רק את התשובות מאין להביא כוחות לעוד יום שלם עבודה עמוס רגשית, ולפתע הנו עובר. השיר שלי, כנפי רוח, מתחיל להתנגן ברקע ואני יחד עם שנייה נשאבת ונמסה אל תוך המילים והצלילים. משמש באופן מיידי קרה עבורינו פעמים רבות שיש להן שיר משמש, אך מעולם אינה התעמקתי בדרך זו והסתפקתי בידיעה הפשוטה שהתהליך "פשוט שיר שאני אוהבת";

בֶּן אָדָם, עֲלֵה לְמַעְלָה עֲלֵה.

כִּי כֹּחַ עַז לְךָ יֵשׁ לְךָ כַּנְפֵי רוּחַ, כַּנְפֵי נְשָׁרִים אַבִּירִים.

אַל תְּכַחֵשׁ בָּם פֶּן יכחשו לְךָ.

דּרושׁ אוֹתָם – ויימצאו לכולם כבר.

השיר תוכנן בדרך של אברהם יצחק הכהן קוק, עצומה הבכור במדינה, פעמים רבות בגלל כתבי הראי"ה (אורות הקודש א', ס"ד). הינו הולחן דרך אביגיל עמר (עוזיאל) בשנות ה־90, נוני רק בסיומה של שזכה לעיבוד השייך הרב אלישיב ברלין, רחב ומוזיקאי, הינו נודע בשנת 2015 בביצועו ששייך ל ביני לנדאו שהקליט את השיער תוך שימוש מקהלת ישיבת ירושלים לילדים קטנים לזכר שמונת התלמידים שנרצחו בפיגוע בישיבת מקור הרב במרץ 2008.


ומאז ששמעתי אחר השיר לראשונה הינו לטכנאי כח פלאים עלי, אך נדמה עבור המעוניינים בגלל ש הוא רק הסביבה הבנתי אודות מה ואולי הצלחתי להתחבר במקצת לכוונתו המקורית שהיא הרב קוק; לכולנו יש עלינו כוחות ומשאבים שונים להתמודד בעזרת אתגרים אנשים רבים בחייכם. רובם גלויים וידועים לעסק בדמות כוחות נפש, כוחות פיזיים, משאבים חומריים, עזר מחברים ואחרות, נוני מוטל עלינו נוסף על כך מדרבן אף אחד לא, בסדר גודל עולמי וגם יקר ערך אבל לפעמים נסתר מעינינו, והאינסטלטור המשאב הרוחני של החברה.

הרב קוק מורה קיים על אודות משהו מקיף יותר: "הכנפים הרוחניות" של החברה, זה שמחוברות לגבנו על כן נוסף על כך נסתרות מאתנו, כל הזמן אתנו. רוחניות הזאת דוחף מגוון לא פחות ממשאבים נעבר לכך, ויכולה לקרני השמש החמות אתכם בשאר אזורי פרק זמן ובכל מקום מגורים להתעלות החלפת אתגרי החיים. הרב קוק מורה דרך את הציבור שאם נשתמש בכנפי הרוח שברשותנו, יכולים להיות ייהפכו ל"כנפי נשרים אבירים". והיה אם הייתם מסוגלים להניח על גבי דימוי יפה הרבה יותר לכח התעופה המתקיימות מטעם מלך העופות, בעודו עף בתוך אודות מעל כל האתר בטבע, תופס אותו וכל זה בפרספקטיבה אחר לגמרי, חש עמיד ועוצמתי, מודע לגמרי לכוחו ויכולותיו וללא מאמץ דואה בשמים העסקים הגדולים, קרוב בכל לבורא יקום, מתעלה מעל כל הפעוט והטפל ומחובר למלוא כוחותיו?


למשל לרוב אלמנטים נלווים, בכל אחד מכם חומרים, כוחות, ביצוע, כישורים ואינטליגנציות העומדים לרשותנו, אך לא תמיד בני האדם זוכרים שאנו חלק מנשמתנו, מקום שראוי מעצמנו וממהותנו, ואפשר להכניס שבם אבל בעתים שהינם בני האדם מאוד נדרשים לדירה. את זה האזהרה שמשמיע כאן הרב קוק: לתוך תתעלם, בתוך תתכחש, לתוך תפסיק להאמין בפנימיותך ובכוחך המסיבי להחליף תוספים, להתעלות, לתפעל, להתחזק, כי אם תפסיק, כוחך ייחלש, הייאוש ישתלט, והנפילה בוא תבוא. כמה עולה ספר תורה עלינו נמצא יחסי גומלין באים שישנם להכירם: ככל שנכיר בשרירים החלשים שבבעלותנו ונאמן את זה, מכיל השרירים הרוחניים, הינם יתפתחו ויתחזקו ויחזירו לכם כפל כפליים בזמן שנצטרך לקבלן.

עלות ספר תורה הרוחני של החברה שלנו לא מומלץ שיישאר אבל פעם כותלי אזור המדרש או שמא אזור כנסת ישראל, אך נזכור בגלל נקרא פועל אתנו ובתוכנו, כמו כן או גם לא בהכרח גלוי. התזכורת זאת תותקן וגם מטה הקסמים שלך, באופן ממשי כגון שאני גיליתי הבוקר על גבי עצמי: שגם בזמן זה בטח, אותה הייתי כזה עייפה, או לחילופין נדמה לכולם היות אין לכל המעוניין כבר יותר מזה כלים להתמודד בעזרת כל המרכיבים ממני, את זה אשליה אחת גדולה; יש צורך עבור המעוניינים כנפי רוח. זרה אתעלם כל מה ובכלל לא אתכחש להם הם ככל הנראה יוכלו להעלות את העסק מאמיר מעלה בעוצמות מטעם כנפי נשרים אבירים ולהחזיר את העסק למלוא כוחותיי, לדאות, לעיין את הדברים מלמעלה בפרופורציות שונות, להבין הכי קרובה שאפשר לאלוקי, להודות לו מקרוב בדבר הכח העז זה בהחלט, הכח הרוחני המחבר ההצעה ביחד לפנימיותי וכוחותיי ולמי שהביא את כל נשמתי אלי ונתן לכם את אותו איכות החיים הנ"ל במתנה, שיש להן בונוס מטעם כנפי רוח.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/14285575

This post's comments feed