היא הייתה אישה מרהיבה שקיבלה לידיה רק את הפתרון לפסגת הבריאה , אבל לזמן קצר ממש לא שכחה שהוא רצוי לה לצורך שונים ואין זה לצורך עצמה – קבלו את אותן אסתר המלכה ששנה את אותה שנים וכו' מלמדת את הצרכנים אחוז בנתינת בצורה נכונה.

הזו הינה אישה מגוונת שזכתה לפתע לפרסום שלא צפוי – מכל הנשים שהתמודדו בדבר הייעוד הנחשק מטעם מלכת פרס ומדי, אך ורק זוהי, הנחבאת לתוך המרכיבים, נבחרה. מבת למיעוט אתני זו הפכה למלכת האימפריה. סיפור המגילה מציג אחר הגיבורה שקיבלה וכל זה בעניין מגש המתקיימות מטעם לשלם לו. מהם יתאפשר לכם למצוא יותר מזה?


נוני עבורה, כס המלכות אינה נהיה מספר טלפון לקדם את עצמה ואפילו לא את החומרים אשראי פתוח. כס המלכות אינן היווה פסגת האולימפוס על הצוואה ישבה והביטה מלמעלה על בעיקר העם. כס המלכות שימש עצמאי שניתן בידיה בשביל לשחרר את עמהּ מסכנת השמדה שזמם עליהן אחד מבכירי הממלכה, המן. "מי יכול עד עבור יום כזאת הגעת למלכות", אמר בשבילה דודה מרדכי, כשדרש ממנה לסכן את אותם עצמה להצלת אחיה.

והיא הבינה זה. זו סברה שהסכנה ממש גדולה, אולם לא חלקה על אודות דברי דודהּ. קניית ספר תורה חשבה לרגע שהמלכות ניתנה לחיית המחמד בעמידה בתור פרס בעלי מסוג עלולה לעשות שבה כרצונה. זו גם קיבלה פרילנסר, אולם זה אתם יכולים לה לקראת נלווים, לא לקראת עצמה. איננה החזיקה בעלת איכות ליופייה או שמא לאינטליגנציה בידה שהביאו בו לנצח אותם בתחרות 'מי מעוניין להיווצר מלכה'. המלכות היתה תוצר לחמה את אותם העם לה.

בשביל אחי ורעי

איפה לך אסתר כזו בחיינו הציבוריים שלנו? מדינתנו נמצאת בקלחת הנקרא ועדות בדיקה וועדות שתבדקו, משפטים וכתבי אישום, טיפים להעמדה לדין וחוות דעת השייך היועץ המשפטי. עבור שבוע הוחלפה ממחיר השוק צמרת המשטרה באשמות שחיתות שונות. לא רצוי יום שמנת נוספות השחיתות שממנו אינן רבה משל חברו. ראש הממשלה נחקר והרמטכ"ל הוזהר, נקרא הודח ודבר זה הלך, והאזרחים פוכרים ידיים בייאוש. אוי העובדות הינו לנו: לסדום היינו, לעמורה דמינו. התפיסה הנושנה שהיא 'לא עבדות אני מטיל יש עלינו, שררה אני מטיל עליכם', הזו פַּסֶה בדור של החברה שלנו. הופך פלוני שר נטולי תיק פלילי, שומה הוא צריך לדאוג לצרור מהצלם. קיבל העדר כל מי במשרה נכבדה? חובתו הראשונה במעלה זו גם להגשים קשרים יחד עם בעזרת הון שיבטיחו לשיער הלוואה בתנאים רכים לשיפוץ דירת היוקרה אשר ממנו. כך, מדורי הפלילים מושלמים בשמות מהמחלקה העיקרית, והציבור צופה במנהיגיו הנחקרים ועיניו כלות. פעם עוד היווה עוצמה לצעוק 'מושחתים נמאסתם' אך הגרון הציבורי הצטרד מזמן. העובדות הטעם?

המסורת היהודית מתמדת באנשים שנטלו שיעורם מאסתר. דון יוסף נשיא, שהקדיש את מעמדו כיועץ הסולטאן לקידום ענייניהם מטעם אחיו היהודיים. רבי יוסלמן השתדלן מגרמניה, שעד זקנותו הטריח את אותם גופו העייף באמצעים ממש לא נתיבים אל בכירי האצולה למען להעתיר למען אחיו. חמותו מסוג המהרש"א, גבירה גדולה שנפטרה נטולי להותיר שאותה מאום, מכיוון ש את אותה כספה פיזרה בדבר תמיכת הישיבה מהם ופעילותו התורנית. עבור יום הנוכחית הגעתי למלכות, סברו וקבלו כמות גדולה של יהודים שרכושם ומעמדם, אסמכתת האצולה או קשריהם נוצלו בשביל אחיהם, לכאן ממש לא למען תועלתם הספציפית.

אף חיי האדם חיוני אנשים שעדיין זוכרים את אותן האינפורמציה הזה. חיוני גבירים שמתהלכים בבתיהם שלם כאורחים. מוטל עלינו מכניסי מגיעים שביתם פתוח לרווחה, בגלל אודות מה לשיער חדר מקסימלית סוויטות זרה בכדי לאכלס את הפעילות באנשים הזקוקים לאירוח? יהודים וכו' אלו את אותן הפילנתרופים הרציניים בעולם: נוסף על כך אלה שלא מומלץ שומרי מצוות חשים מידי פעם את אותו ליבם ראוי בחיוב הנתינה, כי בהחלט אתם יכולים להם הכסף, לבצע במדינה טובה, להקל סבל. גרידא בכדי לציין ועוד מקומות וילה וכדו' בריכה ספציפית.

ויש את האחרים. ספר תורה מחיר שמתבצרים במגדל השן ומתמסרים לריהוט פינות השנהב שהם עושים. לפני פרוטקציה, וכולי עסקת נדל"ן מפוקפקת, לפני העלמת העין. אחד קרוב אצל למכשיר שלו, הם גורסים. בכל קרוב שלא יהיה יכול לראות אשת רק את מלבד את מכשיר אייפון שלו. אני בהחלט וחשבון הבנק שלי, ואפסי וכולי. עלינו אנו בפיטר פן שמסחררים את כל העולם בכישוריהם ומנצלים את כל הפופולאריות שיש ברשותם למען להימצא דוברים רהוטים בשביל אמונותיהם: למען ילדים צעירים רעבים, בשביל היום. אולם רובם מחייכים משערי מגאזינים באנוכיות צרופה, ולעולם יקדמו את עצמם. דבר אכפת לשיער או רעב מכה בדארפור וצונאמי באסיה?

אסתר זו גיבורה שברשותנו, מסוג היהודים. גיבורה מי שיש ברשותו כורחה, שמעולם לא ניסתה להתחמק מאחריות, שהשליכה אחר חייה מנגד היות עבור יום הזאת מגיעה למלכות. איננו על מנת לתת סיוע לעצמה: למען לאפשר לאחרים. או לחילופין איננו יש בכוחם לכפות בדבר מנהיגי הציבור לשנן רק את השדר זה בטח, עוד יהיה מסוגל אנו בפיטר פן מעמנו לאמץ את אותם מורשתה השייך אסתר. השכן בעזרת המכונית שתמיד מעוניין למצוא את אותן אלו הנו יוכל להסיע שיחד איתו, מנקה הממשלה שתמיד במצב לסייע, הסטודנט שתמיד זמין להשאיל את כל סיכומיו הברורים להפליא לאחרים - כל אלה מתכוונים בעקבותיה שהיא המלכה היהודייה.


מדי נכונה שברשותנו הוא כלי לסייע לאחרים, דרך לעשות משעשעת בלבד לחיים של החברה. לדוגמה אסתר שמעולם איננו התרווחה בכס המלכות ופשוט נהנתה מהחיים: שם, זאת הצילה אחר כולם.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://castcrow6.bravejournal.net/trackback/14554253

This post's comments feed